Menu

Epizody

1.série   |   2.série   |    3.série   |   4.série    |   5.série   |    6.série

601 - The Kids Are Alright

Djo sexují....


602 - The Song Remains The Same

... a jako obvykle idylka Djo končí...


603 - The Importance of Not Being Too Earnest

No Pjo


604 - Instant Karma!

No Pjo


605 - The Impostors

No Pjo


606 - Living Dead Girl

No Pjo


607 - Ego Tripping at the Gates of Hell

No Pjo


608 - Spiderwebs

Konec vztahu Audrey a Pacey


609 - Everything Put Together Falls Apart

No Pjo


610 - Happy Mayhem

No Pjo


611 - Day out of Days

No Pjo.


612 - All The Right Moves

No Pjo


613 - Rock Bottom

No Pjo.


614 - Clean and Sober

Joey opustil její další velmi vypečený, i když na rozdíl od těch předchozích pohledný, kluk Eddie. Joey si jde léčit mindráky na Paceyho večírek, kde nasává tak, jako kdysi ve 4. sérii v epizodě Čas budoucí. Opilá Joey vždy exceluje a ne jinak je tomu i v této epizodě. Zrovna, když se obviňuje z toho, že ji Eddie utekl, řekne Paceymu, že ví, že je pořád do ní blázen. Pacey se tomu zasměje a následuje dialog v jakémsi ironickém duchu na toto téma. Pak se všichni rozhodnou, že si zahrají "flašku". (určitě jste to také zkoušeli - zatočíte lahví, na koho ukáže hrdlo, tomu dáte pusu. Existuje ještě jedna varianta - svlékací flaška, ale to sem nepatří. :D)

Joey má políbit Paceyho. Joey se na to náležitě připraví, tj. napije se a pak udělá naprosto antisexuální gesto (nutno vidět, nelze popsat :)) Přeruší to pád jakéhosi ožralce na Paceyho novou super televizi. Dokážete si představit, jak chlapi vyvádějí, když jim někdo rozbije jejich hračku. Nakonec opět Pacey odnese opilou Joey domů, aby ji uložil a znovu vrátil Pjers všechny naděje. :)

Pjo scény: Ano, tato epizoda byla tou, ve kterou Pjers doufali jeden a půl série. Přiznám se, že já ne, nepředpokládala jsem, že by se k sobě Pjo vrátili, (ano, bijte mě, jsem bezvěrec :)), měla jsem totiž zafixováno, že jediný, kdo se k sobě vždy vrací, jsou DJo. Přišla ale scéna, nad kterou Pjers zaplakali dojetím, stejně jako já. Pacey usínající Joey přiznal, v co doufali jen ti nejzarytější Pjers: nikdy ji nepřestal milovat. V podstatě jí dal za pravdu, že je do ní stále blázen. Joey ho sice nevnímala, ale stihla dokončit polibek, který si ještě dlužili. Já si říkala, že se nás tvůrci jen snaží uklidnit před Djo finále, takže jsem zamáčkla slzu a zapsala si tuto epizodu do žebříčku svých oblíbených.

Hodnocení:


615 - Castaways

Pacey s Joey jsou na večírku. Pacey svádí atraktivní blondýnku a Joey se očividně nudí. Nakonec se jí podaří přimět Paceyho k odchodu. Ten však domů nespěchá a chce si ještě nakoupit v supermarketu. Joey ho s nevolí následuje. Pacey si koupí balíček kondomů, protože si s blondýnkou stihl smluvit schůzku a Joey touží po toaletě. Dámská je zavřená, takže Joey musí na pánský záchod a Pacey musí hlídat, aby tam náhodou někdo nevtrhl. To se ukáže jako osudná chyba a Pacey s Joey zůstávají v supermarketu uvězněni.

Pjo scény: Těžko lze hodnotit Pjo scény, když celá epizoda je vlastně Pjo. Tuto epizodu všichni Pjers zbožňují a adorují ji až do nebes. Já se ovšem držím při zemi a budu ji adorovat asi tak do výše mraků :). Epizoda má slabší i silnější momenty, které jsou v podstatě vyvážené i když těch slabších je o maliličko více.

Začneme třeba úvodní scénou na večírku. V 5. sérii Joey na Paceyho nežárlila, v 6. sérii opět začala. Kdy a proč nám nikdo nevysvětlil, ale proč se pídit po důvodech, hlavně že žárlit začala, poněvadž to bylo dobré znamení. :D

Uvěznění a následné špičkování v zamčeném K-Marktu bylo poněkud slabší, pokud se srovná se špičkováním v 1. a ve 3. sérii. Už jim to rýpaní zkrátka tak moc nejde. :)

Když už se konečně smíří s tím, že v supermarketu zůstanou nejspíš do rána, začne ta šílenost s holením. Joey si usmyslí, že Paceymu oholí bradku, což se mu nelíbí a tak se chvíli honí mezi regály, než Pacey rezignuje.Pak je konečně Pacey do hladka oholen a přichází polibek, na který jsme my Pjers museli čekat jednu a půl série.

Když se oba uloží ke spánku a vzpomínají na společné léto na Pravé lásce. To je dialog, který stojí za to, zvláště když Joey přizná, že si přála, aby někde ztroskotali a zůstali jen spolu. Nakonec se k sobě přitulí, políbí se a řeknou si, že existuje tisíce důvodů, proč by jim to nevyšlo. Přesto Joey přizná, že jí Pacey chybí.

Doporučuji vám, abyste se na tuto epizodu netěšili tak strašně jako já. Když si nebudete dělat velké naděje, určitě se vám bude moc líbit, protože je to zkrátka Pjo epizoda! :)

Hodnocení:


616 - That Was Then

Pacey je doma a očividně je neklidný. Nakonec hodlá vyrazit ven a když otevře dveře, stojí za nimi Joey. Oba pak začnou rozpačitě debatovat o tom, co se stalo v K-Marktu. Pacey se pokusí Joey políbit, ta ho však odmítne. Paceymu pak zavolá jeho bratr Doug, že jejich otec je nemocný a Pacey se vrací zpátky do Capeside. Během starostlivého pobíhání za otcem v nemocnici, při debatách se zoufalým Dougem se pokouší telefonovat Joey, která není doma. Nakonec je to Joey, která Paceymu zavolá, že se s ním chce sejít.

Pjo scény: Po PJo epizodách, kdy nás scénáristi tak dobře navnadili a dali nám spoustu nadějí, nás museli samozřejmě trochu usadit. Úvodní PJo dialog je velmi slibný, ale v podstě vede k marnému pokusu o polibek. Pacey je nakonec "odklizen" do Capeside a naděje se vrací až na konci epizody. :)

Hodnocení:


617 - Sex and Violence

Obsah a hodnocení epizody se objeví záhy..


618 - Love Bites

Obsah a hodnocení epizody se objeví záhy.


619 - Lovelines

Obsah a hodnocení epizody se objeví záhy.


620 - Catch-22

Obsah a hodnocení epizody se objeví záhy..


621 - Goodbye, Yellow Brick Road

Obsah a hodnocení epizody se objeví záhy.


622 - Joey Potter and the Capeside Redemption

Obsah a hodnocení epizody se objeví záhy..


623, 624 - All The Good Things......Must Come To An End

Joey je v Paříži a sleduje spolu se svým přítelem Christopherem seriál Zátoka, jehož producentem a scénáristou je Dawson. U hlavních hrdinů se toho mnoho změnilo. Pacey se vrátil do Capeside a otevřel znovu Ledárnu, která dobře prosperuje. Jack je učitelem na střední škole v Capeside a Jen se narodila dcera Amy. Jack má navíc nového přítele - Paceyho bratra Douga! Oba svůj vztah však úzkostlivě tají. Gail Leeryová, Dawsonova matka, se bude podruhé vdávat a tak se všichni vrací do Capeside. Shledání přátel je plné sentimetálního nadšení, které trvá do chvíle, kdy Jen omdlí na svatební hostině. Babička pak všem prozrazuje, že Jen má velmi nevyléčitelnou poruchu srdce. Všichni jsou zděšení a blížící se tragédie je nutí zamýšlet se nad svými životy. Jen chce, aby se Jack postaral o její dceru. Doug je ze všeho zmatený a Jack mu oznamuje, že pokud nebude dost silný, nechce s ním být. Joey se začíná zamýšlet nad svými vztahy a rozchází se s Christopherem. Jen na ni naléhá, aby se konečně rozhodla, co a hlavně koho chce. Pacey to narozdíl od Joey už ví - chce Joey. Řekne jí, že ji miluje a že bude respektovat její rozhodnutí. Dawson přemýšlí nad pokračováním svého seriálu, ale jaksi nenachází inspiraci. Když Jen zemře, Doug se usmiřuje s Jackem a políbí ho na veřejnosti, čímž mu dá najevo, že s ním chce být. Joey přichází za Dawsonem a říká mu, že si přeje konečně šťastný konec. Oba pak dojatě sledují, jak Joeyin bratr šplhá do pokoje Dawsonovy sestry, stejně jako kdysi oni. Následuje střih. Joey sleduje další díl Dawsonova seriálu, který končí "DJo happyendem". Vedle ní sedí Pacey. Oba se políbí a pak volají Dawsonovi. Ten jim oznámí, že zítra se mu splní jeho dětský sen - setká se se Spielbergem. Seriál končí záběrem na fotografii party z DC.

Pjo scény: V posledním díle bylo jasné, že nyní se rozhodne mezi DJo a PJo. Obě závěrečné epizody jsou plné PJo scén: Hned na začátku, kdy se Joey vrací do Capeside, míří do Ledárny za Paceym. Ten jí nadšeně objímá. Pak následuje "bitka" se špagetami v kuchyni Ledárny, která končí napjatým zíráním do tváře. Oboum je v tu chvíli jasné, že mezi nimi něco je a musí se to co nejdříve vyřešit.

Scénáristi měli údajně v plánu zakončit seriál DJo happyendem, ale protože se to prý provalilo, nakonec to změnili. Těžko říci, zda je to pravda nebo ne. Každopádně scénáristi uchlácholili Djers alespoň vysněnou DJo svatbou, která se zdá Dawsonovi a také DJo koncem v seriálu Zátoka.

Velice zajímavá je ovšem právě paralera PDJo trojúhleníku v Dawsonově seriálu Zátoka. Tam se hlavní hrdinka, nápadně podobná Joey, zmítá mezi kluky, kteří se jmenují Petey a Colby. Jen použije tyto postavy ve chvíli, kdy se Joey ptá, pro koho se tedy rozhodla - bude to Petey nebo Colby. Joey jí odpoví, že už je rozhodnutá, že už ví, s kým měla dávno být. Bohužel my ani Jen se to nedozvíme, protože debata je přerušena.

Nejsilnější momentem je ovšem PJo dialog, kdy Pacey přiznává Joey, že ji stále miluje. A tak, jako tehdy Dawson, jí dává volnost. Joey však tuto volnost odmítá a snaží se mu vysvětlit, že žádnou volnost nechce. Pacey ji ovšem neustále přerušuje. Joey přizná, že i ona miluje Paceyho, ale že miluje i Dawsona. Než se však stihne dostat k pointě, dialog je opět přerušen.

Seriál nakonec skončil ve prospěch PJo. Bylo to nečekané a nebojme si to přiznat, docela uspěchané. Na druhou stranu se vše obešlo bez zbytečné sentimentality. Závěrečná epizoda přinesla mnoho překvapení. Zajímavější je spíše rozšířená verze, která vyšla na DVD. Tam se například objevila znovu Meredith Monroe alias Andie, která byla v televizní verzi vystřižena a delší jsou i vzpomínkové záběry na úplném závěru epizody.

Hodnocení:

© 2005 Padmé
Design: Darth Annaud